Zgłoszenia pacjentów

Przypominamy, że pobyt i rehabilitacja pacjentów w Klinice „Budzik”, jest CAŁKOWICIE BEZPŁATNA. Wraz z dzieckiem w Budziku mieszka jeden z rodziców/opiekunów, który jest włączony w proces rehabilitacji; pobyt opiekuna jest również BEZPŁATNY!
Szczegółowe kryteria kwalifikacji do Kliniki BUDZIK dostępne są pod poniższym linkiem

więcej informacji...

Klinika Budzik dla dzieci

Klinika BUDZIK została uruchomiona w lipcu 2013 roku jako pierwszy w Polsce wzorcowy szpital dla dzieci po ciężkich urazach mózgu. Klinika działa przy warszawskim Centrum Zdrowia Dziecka.

Budowa Kliniki, której koszt wyniósł ponad 20 mln zł, została sfinansowana przez Fundację "Akogo?" dzięki ofiarności wielu darczyńców indywidualnych, firm, fundacji oraz środków UE.

Klinika posiada 15 łóżek, z pełną infrastrukturą niezbędną do hospitalizacji i rehabilitacji neurologicznej dzieci po ciężkich urazach mózgu.

Od lipca 2013 r. w "Budziku" są pierwsi pacjenci - dzieci do 18 roku życia po urazie, w konsekwencji którego doszło do ciężkiego niedotlenienia mózgu, z syndromem apalicznym (z wyłączeniem urazów okołoporodowych, chorób metabolicznych genetycznie uwarunkowanych). Przyjmowane są dzieci przebywające w śpiączce nie dłużej niż 12 miesięcy od urazu lub 6 miesięcy jeśli śpiączka wystąpiła z przyczyn nieurazowych, dzieci mogą być leczone w Klinice przez okres 12 miesięcy, z możliwością przedłużenia o kolejne 3 miesiące.

Dzieci zdiagnozowane w Klinice Anestezjologii, Neurochirurgii, Neurologii, wydolne krążeniowo i oddechowo stabilne, niewymagające podtrzymywania funkcji życiowych w warunkach OIOM (w stanie zdrowia kwalifikującym się do intensywnej rehabilitacji indywidualnej), są kierowane do Kliniki "Budzik". Ostateczną decyzję o przyjęciu podejmuje Medyczny Zespół Kwalifikacyjny ds. Programu Wybudzania Dzieci ze Śpiączki, w skład którego wchodzą: Kierownik jednostki, lekarz neurolog, lekarz rehabilitacji, lekarz pediatra, fizjoterapeuta, pielęgniarka i sekretarz Komisji oraz - jako obserwator - przedstawiciel Fundacji "Akogo?".
Pełny program leczniczo-rehabilitacyjny obejmuje: farmakoterapię, leczenie zachowawcze, świadczenia pielęgniarskie i pielęgnacyjne, program leczenia usprawniającego (rehabilitacja), program leczenia wspomagający kinezyterapię, program psychologiczny oraz diagnostykę i konsultacje lekarskie. Program leczenia prowadzony w Klinice "Budzik" jest rekomendowany przez Agencję Oceny Technologii Medycznych.

Leczenie w Klinice jest bezpłatne dzięki finansowaniu ze środków NFZ, również rodzice naszych pacjentów przebywają w Budziku bezpłatnie z dzieckiem przez 24h na dobę i są włączani w proces rehabilitacji.

Projekt Kliniki został opracowany przez zespół projektantów pod kierunkiem Jacka Bolechowskiego i Wojciecha Kielskiego. Jest to budynek o 3 kondygnacjach + piwnica, o powierzchni 1500 m². Klinika posiada 15 łóżek, z pełną infrastrukturą i jest połączona łącznikiem z oddziałem Rehabilitacji Pediatrycznej w CZD w Warszawie.
 

 

Ponieważ Nasi Podopieczni wracają do zdrowia, prosimy o przesyłanie zgłoszeń kolejnych pacjentów na adres Kliniki Budzik. Zakwalifikowane dzieci zostaną wpisane do kolejki oczekujących i będą mogły zostać przyjęte na miejsca wybudzonych podopiecznych. Szczegółowe informacje na temat zgłaszania pacjentów do Kliniki Budzik znajdują się na stronie "Zgłoszenia pacjentów do Budzika".
 

Aktualności z Budzika

20 grudnia 2024
W minionym tygodniu, w Klinice ”Budzik” dla dzieci, odbył się koncert zespołu „Karakal”, a po nim przedstawiciele Fundacji „Akogo?” przekazali prezenty od Św. Mikołaja dla podopiecznych.
18 grudnia 2024
Teatr Baj w ramach prezentu świątecznego przygotował dla Was w tym roku niezwykłą i wyjątkową niespodziankę – bezpłatny spektakl online! I to dzień po premierze stacjonarnej! 22 grudnia o godz. 16:00 zaprasza na premierę online spektaklu „Samao – łowczyni drzew” Marie Pavlenko, w reż. Anety Płuszki. Przedstawienie będzie dostępne całkowicie bezpłatnie na YouTube! To zainspirowana legendami i pełna magii opowieść o Samao – to historia o odwadze, poświęceniu i nadziei, która żyje tak długo, jak długo żyją drzewa.
15 grudnia 2024
W ostatnim tygodniu do naszej kliniki przyjechał Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. Tadeusza Sygietyńskiego. Wystąpił 20 osobowy chór, pod batutą Jacka Bonieckiego – Dyrektora Zespołu. Po wspólnym kolędowaniu przedstawiciele zespołu odwiedzali naszych podopiecznych w ich pokojach i rozdawali im prezenty, kalendarze. Pięknie dziękujemy, że co roku tak pięknie wprowadzacie nas w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia! Kłaniamy się nisko i do zobaczenia za rok!
6 grudnia 2024
Jak co roku Mikołaj wraz z wschodem słońca odwiedził dzieci w Budziku.
5 grudnia 2024
W ostatnim tygodniu listopada, do Kliniki „Budzik” dla dzieci, w Warszawie, zawitał Jakub Kuroń ze swoją Mamą Joanną. Fundacja Kuroniówka specjalizuje się w pomocy osobom w potrzebie. Wspierają gotując. Bardzo dziękujemy, że po raz drugi mogliśmy Was gościć i oderwać się on naszej codzienności ! Razem z naszymi podopiecznymi i ich rodzinami przygotowali pyszne kluski leniwe z dodatkami: owocami, sosem truskawkowym, śmietanką z wanilią i klasycznie bułką tartą. Nikt się nie lenił i 300 klusek zjedliśmy od razu na koniec warsztatów ;-)

Wybudzeni

Pacjenci wybudzeni ze śpiączki w Klinice Budzik
Michał
02 grudnia 2024
Michał zapalony wędkarz i szczypiornista. Ostatni weekend wakacji 02.09.2023r. straszny wypadek, porażenie prądem elektrycznym podczas wędkowania zmienił na zawsze jego życie. W Klinice Budzik dla Dzieci w Warszawie Michał spędził wraz z mamą 13 długich miesięcy. Wykorzystał swoją szansę. Dzięki zaangażowaniu rodziny, zajęciom terapeutyczym i rehabilitacji wybudził się jako 125 dziecko w Budziku.
Marek
26 listopada 2024
Marek to 14 letni zapalony piłkarz. Zwyczajny wakacyjny dzień - utrata świadomości, OIOM, operacja usunięcia krwiaka i guza. Historia jakich wiele w Warszawskim Budziku gdzie Marek, któremu nie dawano wielkich szans na przeżycie wspierany przez rodzinę i przyjaciół codziennie walczy o sprawność. Ogromne zaangażowanie całego zespołu kliniki i niezłomna wiara matki doprowadziły do uznania Marka za 124 osobę wybudzoną w murach kliniki Budzik dla dzieci w Warszawie.
Alicja
29 października 2024
Uśmiechnięta nastolatka, wolontariuszka, druhna OSP taka była i jest Nasza Alicja.
Czekały na nią nowe znajomości, nowa szkoła i przyjaciele. Jedna chwila, wypadek komunikacyjny, przekreśliła jej przyszłość. Budzik i jego załoga w pełni zaangażowali się w rehabilitację Alicji. Efektem ich starań oraz pracy samej Alicji jest wybudzenie ze śpiączki mózgowej. Przed Alą jeszcze długa droga ale juz teraz widać efekty rocznej pracy.
Alicja jest 123 wybudzoną pacjentką.
Mariia
03 sierpnia 2024
1 lipca 2023 roku podczas festynu rodzinnego Mariia uległa wypadkowi z udziałem pijanego motocyklisty. Doznała urazu mózgu oraz twarzoczaszki, zapadła w śpiączkę. 22 sierpnia 2023 Mariia trafiła do Kliniki Budzik dla Dzieci w Warszawie. Dzięki pracy zespołu specjalistów, wsparciu bliskich i wielkiej miłości matki i siostry❤️ Mariia walczyła o swoją sprawność. Setki godzin zajęć z fizjoterapeutami, ćwiczeń logopedycznych, zajęcia specjalistyczne oraz praca z psychologiem sprawiły że Mariia osiągnęła sukces. 25 lipca 2024r. Mariia została uznana za osobę WYBUDZONĄ.
Mariia jest 122 wybudzoną pacjentką.